مرکز بین‌المللی سنکروترون خاورمیانه (سزامی - SESAME) با همکاری 10 مرکز پژوهشی در اروپا (Soleil, CERN, ALBA, CNRS-Ipanema, Instruct, INFN, ELETTRA, DESY and CYI)، برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی در کشورهای عضو پروژه‌ی سزامی، دوره‌های آموزشی 4 تا 12 هفته‌ای در نظرگرفته است.

دانشگران ایرانی با استفاده از بسته‌ی WP3 از این طرح می‌توانند در یکی از چندین آزمایشگاه سنکروترونی و مراکز آزمایشگاهی اروپایی با کارکرد، روش‌ها و تکنیک‌های تخصصی آزمایشگاهی آشنایی یابند.

هزینه‌های این طرح آموزشی از جمله سفر و اقامت برای پذیرفته‌شدگان در قالب قرارداد اُپن‌سزامی (چشم‌انداز 2020 اتحادیه‌ی اروپا) تامین شده است.

علاقه‌مندان می‌بایست پس از مطالعه جزئیات کامل این طرح و تکمیل مدارک خواسته‌شده، درخواست خود را تا پیش از 16 تیر 1396 (7 جولای 2017) برای کارگروه اُپن سزامی بفرستند.

جزییات بیشتر

آخرین مهلت ثبت طرح‌های پیشنهادی 20 اسفندماه 1395 می‌باشد. از آن‌جا که دریافت و بررسی طرح‌های ارسالی پس از این تاریخ امکان‌پذیر نمی‌باشد از دانشگران درخواست می‌شود تا پیش از تاریخ یاد شده نسبت به تکمیل روند نام‌نویسی و ثبت طرح‌های خود اقدام نمایند.

پژوهشگران، اساتید و دانشجویان گرامی

سامانه طرح های پیشنهادی برنامه کاربری ایران از آزمایشگاه آلبا هم اکنون آماده ثبت نام و دریافت طرح های تحقیقاتی شما می باشد.

اطلاعات تکمیلی را می توانید در بخش راهنمای" سامانه طرح های پیشنهادی" مطالعه فرمایید

برنامه‌ی زمانی کارگاه را می‌توانید از پیوند زیر دریافت نمایید:

برنامه‌ی زمانی

چشمه‌ی نور ایران با هدف آشنایی پژوهشگران و دانشگران کشور با تسهیلات فراهم شده در استفاده از آزمایشگاه آلبا و نیز معرفی کاربردهای پژوهشی خطوط باریکه‌ی آن، در روزهای ٢٣ تا ٢٥ آبان ماه سال جاری برگزارکننده‌ی «کارگاه آشنایی با برنامه‌ی کاربری ایران از آزمایشگاه آلبا» می‌‎باشد.

عناوین این کارگاه:

معرفی برنامه‌ی استفاده‌ی پژوهشگران ایرانی از آزمایشگاه آلبا در اسپانیا،

معرفی ویژگی‌ها و کاربردهای پژوهشی هشت خط باریکه در چشمه‌ی نور آلبا با حضور دانشگران و مسئولین آزمایشگاه آلبا،

آشنایی با نرم‌افزارها و روش‌های داده‌پردازی در خطوط باریکه‌ی سنکروترونی،

روش نگارش پیشنهاد طرح پژوهشی برای کاربران خطوط باریکه‌ی سنکروترونی،

معرفی چشمه‌ی نور ایران: نوری تازه بر علم کشور،

از علاقه‌مندان دعوت می‌شود تا پیش از ١٥ آبان ١٣٩٥ با تکمیل برگه‌ی نام‌نویسی در این کارگاه حضور به هم رسانند.